Aktualności

Rezultaty projektu Miedzypokoleniowy RobotArt

W trakcie realizacji projektu Miedzypokoleniowy RobotArt powstały 2 broszury dla seniorów: Broszura „Robotyka dla seniora” – z praktycznymi zadaniami logicznego myślenia, które można wykonać samodzielnie w domu z dodatkiem robotycznym – zadaniem z wykorzystaniem prostego robota KUBO. Broszura „Zapomniane techniki – makrama” – broszura zawierająca podstawowe sploty, techniki makramy, dzięki której możesz samodzielnie krok po kroku wykonać własny breloczek. https://drive.google.com/file/d/1cUw9zwFxzK-37AGSB2z3nU0Q5fBiH9wS/view https://drive.google.com/file/d/1XaejTBYkYeA7ABXGe12mEUjsAm3WAg6b/view

Ekologia ponad wszystko! Zainspiruj się do działania z naszymi filmikami

Zadbaj o środowisko, wykorzystując codzienne przedmioty w sposób, który pomoże Ci żyć bardziej ekologicznie, twórczo i świadomie! W ramach projektu „Ekologia ponad wszystko!” przygotowaliśmy dla Ciebie trzy inspirujące filmiki, które pokażą Ci, jak w prosty sposób wprowadzić ekologiczną rewolucję do swojego życia. 5 sposobów na UPCYKLING PRZEDMIOTÓW Zamiast wyrzucać stare przedmioty, możesz nadać im nowe życie! Pokażemy Ci, jak w prosty i kreatywny sposób wykorzystać przedmioty codziennego użytku, które na pierwszy rzut oka wydają się Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” DEBATA w Poddębicach

30 października odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach debata, podczas której młodzież dyskutowała o tym, czy zerwane więzi między społeczeństwem a jednostką są możliwe do odbudowania. Temat niełatwy, ale zawsze aktualny, dlatego wzbudził mnóstwo emocji u członków obu drużyn i spotkał się z zainteresowaniem publiczności. Młodzież przygotowała bardzo trafne i przekonujące argumenty, a sama dyskusja charakteryzowała się wysokim poziomem merytorycznym i kulturalnym.

„Stop kulturze marginalizacji” DEBATA w Łodzi

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wraz z zaproszonymi ekspertami wzięła udział 30 października w debacie młodzieżowej „To Twój problem – czy zerwane więzi między społeczeństwem a jednostką są możliwe do odbudowania?” w ramach projektu „Stop kulturze marginalizacji”. W debacie wzięli udział zaproszeni eksperci: Pan Piotr Bartosiewicz – samorzecznik Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team oraz Pani Iwona Kudlińska-Chróścicka z Katedry Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie z dużym zaangażowaniem omawiali Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” – DEBATA w Poddębicach

Już za tydzień 30 października odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach DEBATA młodzieży z decydentami i ekspertami pt. „To Twój problem – czy zerwane więzi między społeczeństwem i jednostką są możliwe do odbudowania?” w ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji”. Serdecznie zapraszamy ekspertów, decydentów, którzy chcieliby włączyć się w debatę z młodzieżą. Przygotowane podczas debaty wnioski i rekomendacje zostaną zamieszczone w publikacji i przesłane do urzędów, instytucji młodzieżowych. Kontakt: 509 798 490, office@sla.org.pl

Działania proekologiczne w walce z deadlinem klimatycznym

Z dumą prezentujemy wyjątkowy zestaw rekomendacji opracowanych przez młodzież podczas debaty pt. „Działania proekologiczne, które efektywnie wpłyną na walkę z deadlinem klimatycznym”. To osiem innowacyjnych pomysłów na rzecz ochrony środowiska, które łączą edukację, zaangażowanie społeczne i praktyczne rozwiązania. Wśród rekomendacji znajdziesz m.in.: Tworzenie banków resztek materiałów budowlanych – wspierających gospodarkę cyrkularną. Zielona edukacja w szkołach – ucząca zrównoważonych nawyków od najmłodszych lat. Kampanie „Zjedz cały owoc” – promujące niemarnowanie żywności w kreatywny sposób. To propozycje, Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” – DEBATA w Łodzi

Już 29 października zorganizowana zostanie w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi DEBATA młodzieży z decydentami i ekspertami pt. „To Twój problem – czy zerwane więzi między społeczeństwem i jednostką są możliwe do odbudowania?” w ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji”. Serdecznie zapraszamy ekspertów, decydentów, którzy chcieliby włączyć się w debatę z młodzieżą. Przygotowane podczas debaty wnioski i rekomendacje zostaną zamieszczone w publikacji i przesłane do urzędów, instytucji młodzieżowych. Kontakt: 509 798 490, office@sla.org.pl Projekt „STOP kulturze Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” – warsztaty o skutecznej komunikacji

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w ostatnich warsztatach w ramach projektu „Stop kulturze marginalizacji”. Na warsztatach omówione zostały zasady dobrej i skutecznej komunikacji oraz podsumowano cykl 6 warsztatów, które się odbyły. Uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne oraz sprawdzili uzyskaną wiedzę w formie testu wiedzy. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywność i zaangażowanie. Projekt „STOP kulturze marginalizacji” o numerze 2023-1-PL01-KA154-YOU-000134950 jest finansowany przez Unię Europejską. „Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami Czytaj dalej…

Podsumowanie projektu „Women in safety”

W projekcie „Women in safety” realizowanym od 01/09/2023 do 31/08/2024 za pomocą warsztatów, spotkań, art-terapii, przewodników, podcastu i wywiadów mieliśmy na celu przygotowanie bezpiecznej przestrzeni i zorganizowanie odpowiednich warunków adaptacji dla kobiet, szczególnie dla uchodźczyń z Ukrainy. Projekt obejmuje takie działania, aby przyczyniały się one do pomocy osobom dotkniętym skutkami działań wojennych i różnych typów przemocy. Ze względu na obecną sytuację na świecie spowodowaną wojną i kwestią uchodźców projekt zamierzał osiągnąć zwiększenie empatii, tolerancji i Czytaj dalej…

Akademia Zdrowego Seniora – raport z realizacji projektu

Zapraszamy do zapoznania się z raportem zawierającym informacje dotyczącą efektów i rezultatów projektu „Akademia Zdrowego Seniora”. Mamy nadzieję zainteresować jak największą liczbę osób tematem zdrowego odżywiania oraz poszerzaniem wiedzy w zakresie zdrowego stylu życia. Instytucje senioralne, urzędy zachęcamy do realizowania podobnych projektów, które mogą mieć realny wpływ na poprawę zdrowia Seniorów, co może mieć duży wpływ na funkcjonowanie miast, gmin, powiatów, gdyż profilaktyka może znacznie obniżyć koszty utrzymania i leczenia osób starszych. Raport jest gotowy Czytaj dalej…